لباس فرمالیته یا لباس عروس فرمالیته چیست؟

لباس فرمالیته یا لباس عروس فرمالیته چیست؟

واژه فرمالیته اصطلاحیست که وارد صنف مجالس عروسی شده و در واقع این مراسمی ظاهر سازی است که بهتر است عبارت ” عروسی تشریفاتی ” را جایگزین کنیم. عروسی فرمالیته مراسمیست قبل از جشن اصلی برگزار و ظاهر سازی شده از جشن عروسی واقعی می باشد که عروس و داماد بطور کامل آماده و عکس های عروسی را در مدل ها و مکان های مختلفی بدون محدودیت زمانی میگیرند . در این صورت در روز عروسی کم تر خسته شده ، باعث می شود تا از قبلتر حس عروس و دامادی را احساس کنند و با استرسی کم تر در جشن اصلی شرکت کنند.

 

با نکات زیر بهترین انتخاب را در خرید لباس فرمالیته داشته باشید

جنس لباس فرمالیته

 

لباسهایی از جنس حریر برای لباس فرمالیته مناسب هستند . این پارچه با قرار گرفتن در باد، زیبایی منحصر به فردی را دارد و شما میتوانید بهترین تصاویر عمرتان را ثبت کنید.

مدل لباس عروس فرمالیته

شما میتوانید لباس عروس فرمالیته را راحت تر از مدل لباس عروس انتخاب کنید. این لباس بهتر است راحت باشد تا هر ژستی که فیلمبردار و عکاس پیشنهاد کردند ،  را بگیرید و در انتخاب ژستعکاسی ، راحت تر باشید.

 

یقه کراپ و یا پیراهن های کوتاه میتوانند برای عکاسی فرمالیته مناسب باشند و عکس هایتان را متفاوت میکنند؛ می توانید لباس راحتی را انتخاب کنید که سادگی و بی آلایش بودن زندگی و عشق پاکتان را به نمایش بگذارد.

 

خیلی بهتر می شود اگر مدل آرایش و حالت مو های شما خیلی سنگین نباشد. یعنی از آرایشهای غلیظی  که حتی روی مد هستند یا حالت مو های خاصی که می بینید دوری کنید. اگر از مو های ساده و آرایش متناسب با چهره تان استفاده کنید، بعد ها هنگام نگاه کردن آلبوم عکس هایتان حس بهتری خواهید داشت.

 

رنگ لباس عروس فرمالیته

انتخاب رنگ در لباس فرمالیته عروس خیلی مهم به شمار می آید. رنگهای ملایم و شادی که به چهره بیاید بسیار مناسب است. لباس عروس فرمالیته با رنگهایی روشن، زیبایی خاص و شیکی منحصر به فردی دارد و شما را شیک تر و معصوم تر می کند.

 

عوامل مهم در خرید لباس فرمالیته

در انتخاب لباس فرمالیته عروس ، نوع ژست عکاسی مدنظرتان ، لبخند ، حالت مو و مدل آرایش بسیار تاثیر گذار است! اگر هر کدام از اینها به درستی مورد انتخاب قرار بگیرند ، شما را راضی نگه خواهد داشت.

 

 

برای عکاسی فرمالیته بهترین لباسی که می توانید انتخاب کنید، لباسی ساده است. چونکه با توجه به اینکه عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته در طبیعت و معمولا مناطق سبز یا ساحلی انجام می شود، پوشیدن لباس های ساده و راحت به زیبایی عکس ها هم کمک می کند و باعث می شود تا احساسات عاشقانه در عکس ها و تصاویر به آسانی نشان داده می شود.

لباس های لاکچری با مدل های بسیار سنگین، احساس بکر بودن طبیعت را از عکس های شما میگیرد و از دلچسبی عکس های فرمالیته شما کم می کند. مدل مو و میکاپ در عکاسی فرمالیته نیز بهتر است ساده و به صورت لایت باشد. توصیه می کنیم که موها باز باشند و شینیون های بسته و رسمی، اصلا گزینه مناسبی نمی باشد.

براشینگ مو و یا موج دار کردن موها بهترین انتخابی است که می توانید برای عکاسی فرمالیته خود داشته باشید. رنگ موها در فرمالیته یک موضوع سلیقه ای است ولی پیشنهاد می کنیم که رنگ موها را به شکلی انتخاب کنید که استایل فرمالیته شما کاملا با استایل شب عروسی تفاوت داشته باشد.

 

در برخی از موارد عروس خانم ها دوست دارند لباس عروس خود را برای فرمالیته بپوشند اما برخی دیگر دوست دارند لباس آن ها متفاوت باشد ، که ما در اینجا به شما پیشنهاد می کنیم که لباس عروس متفاوتی را انتخاب نمایید. لباس عروس ساده بپوشید. لباس عروس فرمالیته می تواند کوتاه ، بلند و دنباله دار و در جنس های متنوعی باشد.

لباس های کوتاه  با پارچه کرپ می تواند برای عکاسی فرمالیته شما بسیار مناسب باشد. لباسی را انتخاب کنید  که راحت باشد و در حین راحتی که دارد، ساده و جذاب هم باشد. باس عروسی خود برای فرمالیته را طوری انتخاب کنید که خیلی رسمی نباشد. آرایش عروس برای فرمالیته مدل موی دخترانه و سبک بهترین گزینه است. نگران نباشید که مدل موی ساده شما در باد خراب می شود، هر چه طبیعی تر باشد کلیپ عروسی شما زیبا و جذاب تر می شود.

 

 

امروزه سبک های قدیمی دیگر طرفداری ندارد، سبکی که چندین دهه تغییر زیادی نکرده است و همه به یک شکل انجام می شود. سبک های جدید، عکاسی طبیعی است یعنی عکاس از حالت طبیعی عروس و داماد عکاسی می کند و ژست های طبیعی به عروس و داماد می بخشد. این سبک در بین جوانان و زوج های جوان بسیار محبوب و پرطرفدار است.

 

کلیپ فرمالیته در هر مکانی زیبا و جذاب است، چونکه زیبایی آن عروس و داماد هستند. فرمالیته در هر محلی ویژگی های مخصوص به  خود را دارد و این موضوع به سلیقه عروس و داماد بستگی خواهد داشت که آن ها از بین مناطق کوهستانی، دریا، کویر و یا جنگل کدامیک را بیشتر می پسندند.

محل مناسبی برای عکاسی فرمالیته را انتخاب کنید که دست نیافتی و زیبا باشد. برای لباس فرمالیته دنبال لباس های خیلی عجیب و غریب نباشید، این نکته مهم است که عکس و کلیپ عروسی دیگر تکرار نخواهد شد اما وقتی شما کنار دریا بروید و کفش پاشنه بلند بپوشید و به خودتان سخت بگیرید درست نیست.

 

وسایل مورد نیاز و مهم در فرمالیته :

لوازم مورد نیاز عروس و داماد در روز فرمالیته معمولا توسط عکاس و فیلمبردار مشخص می گردد و با توجه به سناریوی کلیپ شما و استایل عکاسی این وسایل انتخاب خواهد شد اما در ادامه لیست وسایلی که حتما در روز فرمالیته باید به همراه داشته باشید را برای شما لیست می کنیم.

رژ لب، ریمل، رژگونه و کرم پودر یا پنکیک برای تجدید آرایش در صورت نیاز برای عکاسی.

اکسسوری ها و زیورآلات یا سرویس طلا و نیم ست که باید متناسب با لباس و استایل عکس های شما انتخاب شوند.

تور

بادکنک های هلیومی که برای رنگ آنها باید با عکاس خود مشورت کنید.

شاخه های گندم طلایی

تاج گل

مچ بند گل

حلقه های ازدواج

دود رنگی که البته باید اصول استفاده از آن را به خوبی بلد باشید و موقع استفاده از آن بسیار احتیاط کنید چون ممکن است این دودهای رنگی در دست شما منفجر شوند و لباس تان را رنگی و میکاپ شما را خراب کنند.

یک دسته گل متناسب با استایل لباس شما. یکی از متداول ترین سبک های استایل برای فرمالیته سبک روستیک است که دسته گل های وحشی برای این استایل بهترین انتخاب به حساب می آیند.

لباس اسپرت ست. اگر در برنامه های فرمالیته خود عکاسی اسپرت هم دارید باید لباس های اسپرتی مثل تی شرت و شلوار جین برای خودتان به همراه داشته باشید که بهتر است از لحاظ رنگی و مدل با هم ست باشند تا عکس های زیباتری از این روز خاطره انگیز باقی بماند.

 

 

عکاسی فرمالیته اسپرت

در این نوع از عکاسی شما عروس و داماد جون می توانید ژست ها و سبک های بسیار متفاوتی داشته باشید. برای گرفتن عکس های فرمالیته اسپرت می توانید موضوعات و تم های متنوعی را برای خود انتخاب کنید. بعضی از افراد اولین دیدار خود را موضوع عکاسی قرار می دهند و یا حتی بعضی  دیگر سرگرمی های مشترک خودشان را در تصاویر عروسی فرمالیته به تصویر می کشند. در این نوع عکاسی باید لباس هایی متناسب با تم و موضوع مورد خودتان را انتخاب نمایید، این لباس می تواند پیراهن و شلوار و یا حتی لباس های اسپورت و راحتی باشند.

 

 

عکاسی فرمالیته طبیعی

این نوع از عکاسی فرمالیته یکی از محبوب ترین ژست های عکاسی در سال های گذشته هستند. شما می توانید عکس های خودتان را در دل طبیعت و در حال گشت و گذار بیندازید. در این سبک از عکاسی فرمالیته می توانید از لباس های راحتی و معمولی استفاده نمایید و در یک روز دلخواه به پیک نیک بروید و از عکاس درخواست کنید در حین پیک نیک از شما عکس های ناگهانی با ژست های طبیعی بیندازد.

اگر شما زوجی هستید که دوست ندارید در برابر دوربین قرار بگیرید، این شیوه یک گزینه ایده آل برای شما است. فقط طبیعی و راحت باشید و از مهارت یک عکاس حرفه ای برای شکار این لحظه های ناب استفاده نمایید؛ زیرا ثبت تصاویر فرمالیته طبیعی از عهده هر شخصی برنمی آید و باید یک عکاس ماهر برای انجام این کار همراه شما باشد.

سخن پایانی

شاید فرمالیته در ابتدا کاری  هزینه بر به نظر برسد، اما شاید اگر مزیت های وجود عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته را در برنامه ریزی عروسی خود بدانید حاضر باشید برای جلوگیری از خستگی های جسمی و روحی در روز عروسی ، کاهش استرس و آرامش بیشتر، عکس های رمانتیک در زیباترین لوکیشن هایی که شاید هیچوقت فرصت یک عکاسی حرفه ای در آنجا را نداشته باشید و همینطور تمرین برای آمادگی بیشتر برای روز عروسی از جمله مزیت های داشتن فرمالیته است.

 

به بالای صفحه بردن