انتخاب لباس روز فرمالیته

انتخاب یک لباس مناسب برای انجام فرمالیته یا پیشکاری عروس و داماد از اهمیت زیادی برخوردار است. شما عروس و داماد جوان باید لباس هایی را انتخاب کنید که درون آن احساس راحتی داشته باشید. هم چنین با موضوع و صحنه انتخابی شما برای عکاسی تناسب داشته باشند. بسیاری از زوجین دو یا چند سبک از عکاسی فرمالیته یا پیشکاری عروس و داماد را انتخاب می کنند و لباس هایی متناسب با سبک های مورد نظرشان می پوشند. بنابراین شما متناسب با نوع عکاسی فرمالیته می توانید لباس های رسمی، اسپرت، راحتی و یا حتی لباس های محلی و سنتی بپوشید:

عکاسی فرمالیته سنتی

عکاسی فرمالیته سنتی اساسا یک مفهوم است که در آن شما به ناطقی با آثار باستانی می روید و این عناصر فرهنگی را در عکس های خود به نمایش در می آورید. این نوع عکس و کلیپ عروسی برای افرادی که برنامه جشن عروسی سنتی دارند، بسیار مناسب می باشد.

اگر میخواهید عکاسی فرمالیته سنتی را انتخاب کنید، مکانهایی را انتخاب کنید که نمادی از فرهنگ و سنت باشد. با پوشیدن لباس سنتی و ثبت عکس های فرمالیته سنتی می توانید خاطراتی بسیار شیرین و در عین حال ساده را ثبت کنید. در عکاسی فرمالیته سنتی بهتر است با عکاس خود برای ثبت تصاویر سیاه و سفید هماهنگی های لازم را به عمل آورده و از این طریق احساسات واقعیتری را به بیننده منتقل کنید.

عکاسی فرمالیته مدرن

با انتخاب لباس های فانتزی و مکان های بزرگ برای عکاسی فرمالیته، تصاویر جذاب و بسیار زیبایی را از مراسم پیش عروسی در اختیار خواهید داشت. زوجهای جوانی که عکاسی فرمالیته مدرن را انتخاب می کنند، افرادی هستند که از زیبایی و پیچیدگی لذت میبرند. برای اینکه عکس های بی نظیری را داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم لباس های مدرن و بسیار پر زرق و برق را انتخاب کنید. البته در عکاسی فرمالیته مدرن نیز می توانید از سبک سیاه و سفید و یا رنگی استفاده کنید. همچنین بهتر است یک مکان با منظره بسیار زیبا را برای عکاسی انتخاب کنید.

عکاسی فرمالیته اسپرت

در این نوع از عکاسی شما عروس و داماد جون می توانید ژست ها و سبک های بسیار متنوعی داشته باشید. برای گرفتن عکس های فرمالیته اسپرت می توانید موضوعات و تم های متنوعی را انتخاب کنید. برخی صحنه اولین دیدار خود را موضوع عکس قرار می دهند و یا حتی برخی دیگر سرگرمی های مشترکشان را در تصاویر عروسی فرمالیته به تصویر می کشند.

در این نوع عکاسی باید لباس هاییی متناسب با تم و موضوع مورد نظرتان را انتخاب کنید، این لباس می تواند پیراهن و شلوار و یا حتی لباس های اسپورت و راحتی باشد.

عکاسی فرمالیته طبیعی

این نوع از عکاسی فرمالیته یکی از محبوب ترین ژست های عکاسی در سال های اخیر می باشد. شما عروس و داماد جوان می توانید عکس های خودتان را در دل طبیعت و در حال گشت و گذار بیندازید. در این سبک از عکاسی فرمالیته می توانید از لباس های راحتی و معمولی استفاده کنید و در یک روز دلخواه به پیک نیک رفته و از عکاس درخواست کنید در حین پیک نیک از شما عکس های ناگهانی با ژست های طبیعی بیندازد.

اگر شما زوجی هستید که دوست ندارید در مقابل دوربین قرار بگیرید، این شیوه یک گزینه ایده آل برای شما محسوب می گردد. فقط طبیعی و راحت باشید و از مهارت یک عکاس حرفه ای برای شکار این لحظه های ناب استفاده کنید؛ زیرا ثبت تصاویر فرمالیته طبیعی از عهده هر فردی برنمی آید و باید یک عکاس ماهر برای انجام این کار همراه شما باشد.

عکاسی فرمالیته موضوعی

شما عروس و داماد جوان می توانید یک موضوع را انتخاب کرده و از آن به عنوان تم در عکاسی فرمالیته استفاده کنید. لباس هایتان نیز باید با تم و موضوع مورد نظرتان هماهنگی داشته باشد. برای انتخاب لباس در این سبک از عکاسی باید به صورت هوشمندانه عمل کنید و لباس های مناسب با تم مورد نظرتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر دوست دارید در یک مکان تاریخی عکس بیندازید بهتر است از لباس های محلی و ستنی استفاده کنید.

نکاتی در رابطه با نحوه انتخاب لباس مناسب برای انجام فرمالیته یا پیشکاری عروس و داماد:

  1. یکی از مهمترین نکات در هنگام انتخاب لباس برای مراسم فرمالیته توجه به لوکیشن و پیش زمینه تصویر می باشد. اگر شما قصد دارید در بیش از یک مکان عکس بیندازید بهتر است لباس هایی متناسب با مکان مورد نظرتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال لباس عروس و کت و شلوار داماد رسمی هستند و بهتر است در مکان های رسمی مورد استفاده قرار بگیرند. اما در محیط های دیگر انتخاب لباس های رنگی و روشن نیز جذاب به نظر می رسد.
  2. اطمینان حاصل کنید که لباس های راحت را برای عکاسی فرمالیته انتخاب کرده اید. شما عروس و داماد جوان باید لباس هایی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید با آن حرکت کنید و ژست های عکاسی را داشته باشید.
  3. انتخاب لباس عروس با دامن کوتاه نیز یکی دیگر از ترکیب های زیبا و جذاب در عکس های عروسی می باشد. یک لباس عروسی کوتاه، یک تصویر با نمک و شاداب از عروس خانم را ارائه می دهد. داماد نیز می تواند بدون جوراب و کت در این عکس ها در کنار عروس قرار بگیرد.
  4. هنگام انتخاب لباسهایتان، رنگهایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و یک ترکیب رنگ کلاسیک را ایجاد کنند. آبی و زرد یک ترکیب رنگی کلاسیک است که به خوبی در برابر بسیاری از پس زمینه ها ظاهر می شود و تقریبا در هر سبکی مورد استفاده قرار می گیرد.
  5. پیراهن جین برای عروس و داماد نیز یک انتخاب بسیار ایده ال می باشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پیراهن تان هم رنگ باشد اما از شلوار و یا شلوارک هایی در رنگ های متضاد استفاده کنید تایک ترکییب رنگ چشم نواز ایجاد شود.
  6. بهتر است در هنگام انتخاب لباس برای عکاسی فرمالیته با این موضوع نیز توجه داشته باشید که با انتخاب لباس هایی که پشت آن ها مدل دار است، نیز می توانید عکس های بسیار زیبایی را ثبت کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن