دسته گل عروس

دسته گل عروس را باید یکی از اجزای ضروری مراسم عروسی دانست. انتخاب نوع گل،اندازه و رنگ و حتی تزئین آن از موارد مهمی است که در انتخاب دسته گل عروس باید رعایت شود.
البته برخی از افراد هم ترجیح می دهند از دسته گل های مصنوعی برای روز عروسی استفاده کنند، اما بهتر است با وجود تمام وسایل مصنوعی تهیه شده برای عروس، از یک موجود زنده که دارای بو و رنگ خوبی بوده و حتی از نظر روانشناسی، باعث کاهش استرس می شود، استفاده نمود.
توجه کنید که انتخاب دسته گل روز عروسی، احساسات و عواطف ما نشان می دهد و نباید بی اهمیت و ناچیز در نظر گرفته شود.
هماهنگی دسته گل عروس با لباس عروس

قبل از سفارش دسته گل به سبک لباس عروسی خود توجه کنید. قرار است شما چه لباسی بپوشید؟ سبک لباس شما در انتخاب دسته گل عروسی بسیار مهم است.
اگر دنباله لباس عروسی شما بلند است ، دسته گلهای آبشاری بهترین گزینه انتخاب می باشند . اگر می خواهید لباس پرنسسی بپوشید، دسته گل های گرد بیشتر با لباس شما هماهنگ است. در اصل تناسب دسته گل با لباس تان در زیبایی شما تاثیر بسیاری دارد.
دسته گل عروس با گل مصنوعی بهتر است یا گل طبیعی؟!

این چالش تجربه ای مشترک در میان اکثر دامادها است که معمولا همه از گل فروشی ها می پرسند. انتخاب بین گل مصنوعی و گل طبیعی به سلیقه عروس خانمها و شرایط عروسی بستگی دارد.
قبل از اینکه وارد مراحل تدارکات عروسی شوید، سعی کنید این موضوع را بفهمید که به گل مصنوعی بیشتر علاقه دارد یا به گل طبیعی. روش غیر مستقیم دیگری نیز وجود دارد که می توانید استفاده کنید:اگر عروس خانم به طبیعت علاقه مند است، گل طبیعی را بیشتر دوست دارند.
مدت زمان جشن عروسی موضوع دیگری است که در خرید دسته گل عروس به شما کمک می کند. اگر زمان جشن عروسی طولانی شود و دسته گل طبیعی خریده باشید، به احتمال زیاد پلاسیده خواهد شد. پس انتخاب با شماست!

چقدر می خواهید هزینه کنید؟!

قبل از ورود به گل فروشی به موجودی کارت بانکی خود و یا پول همراه خود نگاهی بیاندازید .هزینه یک گل ممکن است برای شما ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان باشد، اما قیمت برخی گل ها تا یک میلیون تومان هم پیش می رود. اگر از امکان مالی محدودی دارید،می توانید به سراغ وب سایت های فروش آنلاین گل بروید . این وب سایت ها علاوه بر مدل گل ها و مشخصات آنها، قیمت هر دسته گل را هم ثبت کرده اند.
می توان از رنگ فصل استفاده کرد

انتخاب رنگ گل متناسب با رنگ فصلی که مراسم عروسی برگزار می شود ، بسیار زیبا می باشد. دسته گل های نقره ای، سفید و طلایی برای فصل زمستان هماهنگی دارند و دسته گل های کهربایی، نارنجی و قرمز با فصل پاییز مناسب اند .
اگر در فصل بهار جشن ازدواج تان را برگزار خواهید کرد، سراغ دسته گل های صورتی، آبی و سبز بروید. دسته گل هایی به رنگ مرکبات هم برای عروسی تابستانی شما عالی خواهند بود.
البته اغلب عروس خانم ها دسته گل های سفید و سبز را برای ست کردن با لباس عروس شان ترجیح می دهند.
انتخاب رنگ دسته گل عروس

رنگ دسته گل عروسی در زمان های قبل حتما قرمز و یا قرمز سفید بود ، اما در سالهای اخیر گل های رنگارنگ و زیبا و شاد در دسته گل عروس استفاده میشود. سعی کنید در دسته گل عروسی خود از رنگ های گرم استفاده کنید زیرا رنگ های سرد جذابیت کم تری دارند .
رنگ هایی مانند قرمز ، زرد، نارنجی ، بنفش و رنگ هایی از این طیف در طراحی دسته گل زیبا طرفداران بیشتری دارد. اگر انتخاب مدل یا رنگ دسته گل برای شما سخت است ، بهتر است رنگ دسته گل عروسی را با رنگ رژ لب یا ناخن یا کروات و گل جیبی داماد ست کنید.در غیز اینصورت رنگ دلخواه خود را سفارش دهید.
دسته گل عروس رنگی!؟

همانطور که میدانید، رنگ گلها، دارای معنی و مفهومی متفاوت است، مثلا گلی که به رنگ صورتی مانند رز، نیلوفر و ادریس نشانه آرامش و امید می باشد. انتخاب گل قرمز، که عموما خانم ها از آن استفاده می کنند، بیانگر عشق و علاقه به همراه شور و هیجان است . رنگ سفید که در رز و ادریس و غیره نشانگر پاکی و روشنایی است.
رنگ بنفش از جمله رنگ های سلطنتی است که در مراسم های لاکچری زیاد از آن استفاده شده و نشانگر شجاعت است. گل نارنجی نماد تحرک و انرژی و یک رنگ ضد افسردگی است، که در بابونه، لاله و میخک نیز به چشم می خورد. گلهای سبز رنگ ، نماد سرسبزی و زندگی هستند و در اکالیپتوس، گل موم و غیره می توان مشاهده کرد.
اعتماد به انتخاب گلفروش

بهتر است به گل فروش اعتماد کنید. دقیقا توضیح دهید که چه مدل دسته گلی با چه ترکیب گلی را دوست دارید ، سپس او را آزاد بگذارید تا دسته گل تان را تزیین کند. گلفروشها هر روز گل تزیین می کنند و مهارت و سلیقه بیشتری در این کار دارند.
دسته گل باید هم قد و قواره خودتان باشد

نباید دسته گل شما تمام دست و انگشتان شما را بپوشاند. عروس خانم های ریز نقش باید دسته گل های جمع و جورتر و مناسب قد و قواره شان را انتخاب کنند .در عکاسی و فیلم برداری و هم در مراسم تان بلاخره باید حلقه و زیور آلات تان مشخص شود.
انتخاب دسته گلی میوه ای و خوش بو

با کمی ابتکار می توانید دسته گل های منحصر به فردی را سفارش دهید که در آن از ترکیب میوه ها و سبزی ها و حتی تور و روبان استفاده شده باشد. البته عروس خانمهایی که دوست دارند کمی متفاوت و خاص باشند این نوع دسته گل را دوست دارند .اگر فضای کراسم ازدواج شما بسته و کوچک مثل منزل تان باشد بهتر است سراغ گلهای بی بو بروید.شما می توانید چنین گل های خوش بویی را در فضای باز مثل باغ استفاده کنید.
مراقب لباس خود باشید

به طور یقین دوست ندارید گرده گل ها، لباس تان را کثیف کرده و یا موجب حساسیت شده و شما را به عطسه بیندازند. به هر حال دیدن عروسی که مدام عطسه می زند و دچار آب ریزش بینی شده، چندان جالب نیست.بهتر است گل هایی را برای دسته گل ازدواج تان برگزینید که گرده پخش نکنند.
کدام سبک را دوست دارید ؟

سبک های خاص و متفاوتی برای آرایش دسته گل عروس وجود دارد . مدلی که انتخاب می کنید چندین ساعت در دستان شما است ، پس با هر مدل که راحت هستید آن را انتخاب کنید.همچنین مدل انتخابی شما باید متناسب با لباس عروس تان باشد.
دسته گل آبشاری

دسته گل های آبشاری برای مراسم عروسی خیلی مجلل و تشریفاتی مناسب است. در این مدل، گل ها به صورت آبشاری از دسته گل به سمت پایین آویزان می شوند. انتخاب یک نوع گل با سبزه ها و روبان های آویزان ، دسته گل شیکی را به وجود می آورد .
دسته گل های بازویی

هنگامی که این دسته گل را در لباس عروس در دست می گیرید، ساقه بلند گلها تا آرنج شما را می پوشانند. این سبک دسته گل عروس بیشتر حالت کلاسیک و قدیمی دارد.
دسته گل های دست بندی

اگر شما حال وحوصله کافی برای در دست داشتن دسته گل در تمام جشن ازدواج را ندارید، بهتر است دسته گل های کوچکی را سفارش دهید که به وسیله یک کش که روی آن با روبان تزیین شده مثل یک دست بند دور مچ شما بسته می شود. این دسته گل ها مناسب لباس های عروسی ساده هستند .
دسته گل های گرد

این نوع دسته گل، تقریبا برای هر لباس و جشنی مناسب است. دسته گل های گرد را معمولاً گل فروشی های معتبر درست می کنند چون در طراحی این دسته گل ها نیاز به تبحر زیادی وجود دارد.
انواع گل رز برای دسته گل عروس

گل رز هلندی یا مخملی:رنگ تیره تری نسبت به رزهای دیگر دارد .
گل رز گالیکا یا رز فرانسوی:بیشتر به رنگ صورتی و صورتی تیره هستند .
گل رز مینیاتوری:دارای اندازه کوچکتری از رزهای دیگر است.
گل رز چای یا دورگه:این گل طرحهای مختلفی دارد و دارای دو رنگ است .
گل رز موس :این گل بهاری است.
گل رزت :گلی که تمام گلبرگ هایش در ارتفاع مشابهی قرار دارند.
گل رز آلبا :این گل به رنگ سفید است.
گل رز درختچه ای :این گل هم که به صورت درخت کوچک است و در محوطه سالن تشریفات مورد استفاده قرار می گیرد .
گل رز رونده :از این گل هم برای تزیین سالن استفاده میشود ، مثلا برا حلقه ورود عروس و داماد یا جایگاه کیک.
گل رز لبه شمشیری :گلی که اکثرا در باغچه ها کاشته می شود .
گل مناسب دسته گل عروس در فصل بهار

گل رز مینیاتوری

گل های رز مینیاتوری از دسته گل هایی هستند که تقریباً در همه ی فصول سال یافت می شود، در فصل بهار برای هماهنگی با تازگی و طراوت بهاری می توانید از رنگ های صورتی و بنفش کم رنگ این گل زیبا استفاده کنید.
گل لیسیانتوس

یکی از زیباترین و رویایی ترین گل ها لیسیانتوس است که برای تزیین میز عروسی و دسته گل خود می توانید از رنگ های سفید و لیمویی و زرد آن استفاده کنید.
گل کوکب

گل های کوکب در انواع مختلفی می باشد که مناسب ترین آنها برای دسته گل عروسی، کوکب زینتی پرپر است که در فصل بهار در همه گل فروشی ها پیدا می شود، گل کوکب دارای رنگهای زیادی برای دسته گل عروس است و از نظر قیمت هم ارزان و مناسب است.
گل ارکیده

اگر خواهان برگزاری یک مراسم لوکس و زیبا هستید، گل ارکیده متفاوت ترین گلی است که می توانید برای دسته گل عروسی تان آن را انتخاب کنید، ماندگاری این نوع گل کم بوده و قیمت بالاتری نسبت به گلهای دیگر دارد.
گل مناسب دسته گل عروس در فصل تابستان

گل های صد تومانی

انتخاب متداول عروس و داماد ها برای دسته گل عروسی ،گل های صد تومانی هستند،ظاهر پر برگ این گل ، باعث دوچندان شدن حجم گل های به کار رفته در گل آرایی مراسم می شود.اما نباید فریب نام این گل را خورد، در روزگار قدیم که این نوع گل به تازگی به بازار آمده بود، صد تومان قیمت داشته و گرانتر از بقیه گل ها بود.به مرور زمان با این نام در میان مردم شناخته شد.
اگر خرید گلهای صد تومانی متناسب با بودجه شما نیست، می توانید از جایگزین ارزان تر این گل ها، یعنی گل های آلاله استفاده کنید چون ظاهری مشابه گل های صد تومانی دارد.
نرگس درختی

معصومیت و سادگی گل نرگس باعث جذابیت بیشتر در روز عروسی شما می شود.این نوع کل فقط در فصل زمستان یافت می شود .اما اگر از طرفداران پا نرگس هستید ، در فصل تابستان می توانید به سراغ گل نرگس درختی بروید .
گل مناسب دسته گل عروس در فصل پاییز

گل داودی

ظاهر این گل شبیه به گل کوکب است. از همین رو در صورتی که مراسم عروسی شما در پاییز است و به پل کوکب علاقه مند هستید می توانید از گل داودی استفاده کنید.
گل زبان در قفا

این نوع گل مناسب دسته گل های رویای با تم رنگی آبی و بنفش است که در مدل های آبشاری و آویزان استفاده می شود.
گل آلسترومریا

تنوع رنگی این نوع گل بسیار زیاد است . تقریبا شبیه ترکیب گل های شیپوری و نرگس هستند. دارای قیمت نسبتاَ مناسبی بوده و با سلیقه ی اکثر عروس ها هماهنگ هستند. از این نوع گل در فصل های بهار و تابستان هم می توان در دسته گل عروس استفاده کرد .
گل مناسب دسته گل عروس در فصل زمستان

گل شیپوری

یک انتخاب شیک و رویایی برای عروسی های زمستانی می تواند چند ساقه گل شیپوری سفید برای یک دسته گل تمام سفید باشد.
گل آلسترومریا

رنگ بنفش و سفید آن برای دسته گل های زمستانی بسیار مناسب است .
گل های یاسمن

این شکوفه های خوشبو و کوچک برای تکمیل دسته گل عروس خانوم های ساده پسند انتخاب مناسبی هستند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن