نکات مهم در انتخاب تشریفات عروسی

شاید شما هم خاطراتی از شرکت در یک مجلس عروسی و شادی دارید که تشریفات آن بسیار کسل کننده بوده است و خاطرات زیادی هم دارید از شرکت در مجالس شادی و جشن و عروسی که به خوبی برگزار شده اند و تشریفات عروسی و جشن در آن بسیار سرگرم کننده، منظم و شادی بخش اجرا شده اند. تشریفات مجالس عروسی امروزه نقش بسزایی در برگزاری مجالس ایفا می کنند، بنابراین باید با انجام تحقیقات مناسب و پرس و جو بهترین آنها را انتخاب کرد. شما می توانید با انتخاب درست از صفر تا صد مجلس عروسی خود را به تشریفات مورد نظرتان سپرده و با خیال راحت به بقیه امور شخصی خود رسیدگی کنید.
انجام تشریفات عروسی به طوری که خاطره انگیز و سرگرم کننده باشد، آرزوی هر عروس و دامادی است. جشن های عروسی موفق و به یاد ماندنی چند نقطه مشترک دارند که در این مقاله به مهمترین آنها اشاره می کنیم.
اگر شما در اجرای تشریفات عروسی خود این نکات را رعایت کنید، بدون شک عروسی شما هم در ردیف عروسی های موفق و خاطره انگیزی قرار خواهد گرفت که در ذهن مهمانان باقی می ماند.
هرچه زودتر یک تالار پذیرایی زیبا با اندازه مناسب رزرو کنید.
رزرو تالار عروسی یکی از مهمترین بخشهای برگزاری تشریفات عروسی شماست. حدود شش ماه قبل از عروسی خود می بایست تالار پذیرایی یا باغ عروسی خود را رزرو کرده باشید. تالار عروسی می بایست یک سالن بزرگ و مناسب داشته باشد و فضای کافی برای نشستن مهمانان و همچنین فضای کافی برای رقص و شادی مهمانان داشته باشد. سالن پذیرایی نه باید آنقدر بزرگ باشد که مهمانان شما در آن پراکنده شده و تعدادشان کم به نظر برسد و نباید آنقدر کوچک باشد که مهمانان شما تنگاتنگ یکدیگر بنشینند و معذب باشند. تالار تشریفات پذیرایی عروسی می بایست زیبا و دلنشین باشد. هیچکس دوست ندارد وقت خود را در یک سالن تنگ و تاریک با سقفی کوتاه و یا یک زیرزمین سپری کند.
تایم مجلس عروسیتان را هر چه سریع تر مشخص کنید.
بهترین گزینه برای برگزاری مراسم شب عروسی، شبی است که فردای آن تعطیل باشد. معمولا پنج شنبه شب ها بهترین گزینه هستند. چرا که مهمانانتان به موقع در جشنتان حضور بهم می رسانند و نیز با خیال راحت می توانند شب را سپری کرده و فردای جشن عروسی به استراحت بپردازند. اگر پنج شنبه شب نشد، گزینه بعدیتان جمعه را قرار دهید. در غیر این صورت روزی را انتخاب کنید که فردای آن تعطیل باشد. ممکن است در این روزها مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید ولی مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد.

کیفیت کترینگ و تهیه شام عروسی از نکات مهم است.
مهمانان شما انتظار دارند در بزرگترین شب زندگی شما، خوب پذیرایی شوند. کترینگ و تهیه شام، مهمترین قسمت تشریفات عروسی شما به حساب می آیند. کیفیت غذا، تعداد انواع غذاهای مختلف که متناسب با سلایق اکثریت باشند، دسر و نوشیدنی های متنوع از جمله موارد قابل توجه می باشد. اگر تشریفات شام عروسیتان را به صورت سلف سرویس برگزار می کنید، مظمئن شوید که برای هر پنجاه مهمان، یک میز شام وجود دارد. این نکته بسیار مهم است. اگر تعداد مهمانانتان زیاد باشد (بعنوان مثال ۳۵۰ نفر) باید سر یک میز شام پذیرایی شوند، که موجب طولانی شدن تایم سرو غذا می شود. که در این صورت فاجعه ای بزرگ رخ خواهد داد.

به موقع در جشن عروسی خود حاضر شوید.
بسیاری از ما دیده ایم یا شنیده ایم که عروس و داماد موقع صرف شام به جشن عروسی خود رسیده اند! اگر می خواهید بدانید مهمانان شما چه حسی خواهند داشت، خیلی ساده است: دو ساعت تمام روی یک صندلی بنشینید و موزیک گوش کنید یا به یک برنامه تلویزیونی زل بزنید!
دیر رسیدن شما به عروسی، ضمن اینکه مهمانان را خسته می کند، عکس ها و فیلم عروسی شما را نیز خراب می کند. فقط به این فکر کنید که عکاس و فیلم بردار شما، هنگامی که شما موقع صرف شام به جشن عروسیتان رسیده اید، چه چیزی را باید ثبت کنند!

آخر از همه شام بخورید!
شب عروسی شما بزرگترین شب زندگیتان است! شاید در تمام طول زندگیتان چنین فرصتی برایتان فراهم نشود که این همه مهمان از دور و نزدیک به خاطر شما دور هم جمع شوند. اگر می خواهید همه از تشریفات عروسی شما راضی و خشنود باشند، خوردن شام خود را به تعویق بیندازید. با حوصله به پذیرایی مهمانانتان نظارت داشته باشید. خودتان سر هر میز حاضر شوید و ضمن ابراز قدردانی از حضور مهمانهایتان از آن ها بپرسید که چیزی نیاز دارند یا خیر! با مهمانان طراز اول خوش و بش کنید و همه را در شادی خود شریک کنید. سپس با خیال راحت با همسرتان به صرف شام بپردازید.

نکات مهم برای تشریفات عروسی در فضای باز
۱– از راحتی مهمان هایتان اطمینان حاصل کنید.
معمولا در روزی که قرار است مراسمتان را برگزار کنید حتما بدانید که هوا چگونه خواهد بود اگر تابستان است و هوا گرم است حتماً نوشیدنی خنک به همراه یخ برای آنها تدارک ببینید. اگر هوا بی اندازه گرم است حتماً از وسایل خنک کننده به تعداد کافی در محل استفاده کنید. از ژنراتور برق برای مواقع اضطراری غافل نشوید (این نکته خیلی مهم است). سعی کنید از سایه بان های طبیعی در محل استفاده کنید. اگر هوا خیلی سرد است حتماً از مهمانان بخواهید لباس گرم به همراه داشته باشند و حتماً به تعداد کافی از وسایل گرمایشی در محیط استفاده کنید. معمولا عروس و داماد هایی که قرار است مراسم خود را در فضای باز برگزار کنند سعی میکنند حدالامکان مراسم را در تابستان برگزار شود زیرا چون هوا در شب کمی خنک تر میشود راحتتر میشود تحمل کرد تا هوای سرد.
۲– یک برنامه ی جایگزین داشته باشید.
اگر باران گرفت چه می کنید؟ یک مراسم ایده آل در محلی برگزار می شود که علاوه بر فضای باز، فضای سرپوشیده هم داشته باشد تا بتوانید در مواقع اضطراری کل مهمانان را به داخل دعوت کنید. پس اصرار ما برای اینکه اگر قرار است مکانی را برای مراسم انتخاب شود حتما دو منظوره بوده و در شرایط حساس بشود بتوانید در داخل سالن هم از مهمانان پذیرایی شود. تا خدایی ناکرده به مراسم عروسیتان لطمه ای وارد نشود پس انتخاب یک باغ تالار خوب میتواند هم شما را راضی نگه دارد زیرا هم میتوانید از فضای باز استفاده کنید و هم از فضای تالار.
۳– بادهای ناگهانی را نیز در نظر داشته باشید
در تشریفات عروسی در فضای باز بعضی سازه ها ممکن است در اثر وزش باد تخریب شوند. باید به این نکات نیز توجه داشته باشید. در انتخاب لباس دقت کنید و حتماً به آرایشگر خود گوشزد کنید که مراسم شما در فضای باز برگزار خواهد شد تا در هنگام آرایش موی شما دقت لازم را به خرج دهد. و یا حتما در صورت لزوم از یک کسی که بتواند شما را آرایش کند بخواهید که حتما در مراسم حضور داشته باشد.
۴– مطمئن شوید که همه صدای شما را می شنوند.
شما احتمالاً وقتی دارید مراسم رویایی تان را در ذهنتان تجسم می کنید به صدای باد یا خنده و بازی کودکان در اطراف خود فکر نمی کنید. برای اینکه هنگام مراسم عقد همه صدای شما را بشنوند به یک سیستم صوتی هم فکر کنید تا مراسم برای مهمانان حوصله سر بر نباشد. متاسفانه بعضی از کسانی که کار تشریفات عروسی را انجام میدهند به این نکات ریز توجه نمیکنند و در روز مراسم این نکات باعث آزرده خاطر شدن مهمانان و عروس داماد خواهد شد.
۵– به حشره های مزاحم هم فکر کنید.
اگر نمی خواهید در تمام طول مراسم دست مهمانان شما در هوا باشد در حالیکه پشه و مگس می پرانند پس حتماً از شمع ها یا اسپری های دورکننده ی حشرات استفاده کنید تا باعث اذیت مهمانان نشوند چون اجرای مراسم در فضای باز این جور مشکالات ریز را هم با خود دارد که با یک تدبیر از قبل میشود به راحتی آن را برطرف کنید.
۶– چیدمان را مناسب فضای باز انجام دهید.
دکور مراسم خود را طوری طراحی کنید تا در تمام طول مراسم و هنگامیکه مراسم عقد برپا می شود آفتاب در صورت مهمانان نباشد بلکه ترجیحاً مهمانان پشت به آفتاب باشند. حتما باید قبل از مراسم عروسی در فضای باز یکبار همه موارد را کنترل کنید. معمولا کسانی که مسئول تشریفات عروسی هستند روز قبل از مراسم باید همه این موارد کنترل شود.
۷– مهمانان خود را رها نکنید.
از نوشیدنی ها خنک مثل لیموناد، نعنا، یخ، دمنوش های گیاهی خنک و کوکتل میوه در تمام مدت مراسم استفاده کنید و مطمئن شوید که مقدار کافی آب نوشیدنی خنک تهیه کرده اید و یا اگر مراسم در فصل زمستان برگزار میشود حتما از نوشیدنی هایی که گرم هستند مانند چایی و دمنوش و یا نسکافه حتما استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن