نکات کلیدی برای کاهش استرس مراسم عروسی

نکات کلیدی برای کاهش استرس مراسم عروسی
یکی از لذت‌بخش ترین و در کنار آن برای برخی استرس آورترین رویداد زندگی ازدواج است که در این میان مراسم ازدواج و عروسی که خاطره سازترین و ماندگار ترین تجربه زندگی بسیاری از دختران و پسران نیز خواهد بود.
کاملا واضح است که اغلب افراد برای این شب به یاد ماندنی شاید از ماه ها قبل برنامه ریزی ها و تصورات زیبایی داشته و در کنار آن هیجانات، نگرانی ها و استرس هایی برای برگزاری ایده آل این مراسم خواهند داشت، کاملا درست است که کمی استرس مراسم عروسی برای تمام افراد نیاز خواهد بود زیرا می‌تواند به برنامه ریزی و مدیریت بهتر آن کمک کند ولی اگر این نگرانی ها و استرس ها از مقدار معمول خود بیشتر شود بدون شک می‌تواند لذت یکی از بزرگترین رویدادهای زیبای زندگی زن و شوهر را برای آن‌ها دچار نقصان و کاستی کند.
در ادامه ما برخی نکاتی که می‌توانید با توجه و عمل به آن، به شما برای کاهش استرس مراسم عروسی کمک کند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برنامه خود برای فردا را مرور کنید:
بدون شک برای روز عروسی باید برنامه کاملی تنظیم کرده باشید، برای کاهش استرستان توصیه می‌کنیم شب قبل از عروسی و قبل از خواب خود، برنامه خود را مرور کنید، چه زمانی باید از خواب بیدار شوید، زمانبندی مواردی که باید در روز عروسی طبق برنامه به آن رسیدگی کنید مانند آرایشگاه، ماشین عروس و … تا کمی استرستان کاهش پیدا کند.
برنامه خود را باید با اعضای خانواده‌تان و تمام کسانی که در اجرای آن نقش دارند در روز قبل از عروسی مرور کنید تا هر فردی نسبت به فعالیتی که باید انجام دهد توجیه باشد و به این ترتیب بدون شک احساس بهتری پیدا خواهید کرد و استرس کمتری را تجربه می کنید.

وسایل مورد نیاز برای روز عروسی را تا روز قبل آماده کنید.
وسایلی که برای روز عروسی باید همراه داشته باشید را لیست کرده و تا روز قبل از عروسی آماده کنید و در یک کیف قرار دهید و قبل از خواب مجدد لیست خود را با وسایل چک کنید تا استرس روز عروسی کمتری را تجربه کنید.
• برخی از وسایلی که در روز عروسی ممکن است به آن نیاز پیدا کنید عبارتند از سنجاق سر، اسپری، دستمال مرطوب، نخ و سوزن، پول نقد و …
• لباس های روز عروسی را آماده کرده و در کنار آن تمام وسایلی که برای روز عروسی به آن نیاز دارید را در مکانی قابل رویت قرار دهید.

به تغذیه قبل از عروسی اهمیت دهید.
تغذیه شما قبل از عروسی می‌تواند هم به انرژی داشتن شما برای روز عروسی و در کنار آن کاهش استرس شما و جلوگیری از مشکلات احتمالی برای معده شما کمک کند، سعی کنید از غذاهای کامل، میوه و سبزی تازه، ماهی استفاده کنید، تا به کاهش استرس شما نیز کمک کند یا برای صبحانه روز عروسی نان جو سبوس دار، پنیر خامه ای سبک، کره بادام زمینی مصرف کنید تا انرژی کافی را بدست بیاورید.
البته توجه داشته باشید از تجربه خود نیز استفاده کنید و از مصرف غذاهایی که فکر می‌کنید با مزاج شما سازگار نیستند و امکان بروز مشکل معده یا سوزش معده را در شما بوجود می‌آورد اجتناب کنید.
مصرف آب کافی را فراموش نکنید زیرا کمبود آب بدن علی رغم اینکه شفافیت پوست شما از بین می‌برد، باعث خشکی پوست و کم شدن انرژی بدن شما نیز خواهد شد و بدون شک این موارد برای روز عروسی شما مناسب نخواهد بود.

 

از تکنیک هایی برای آرامش خود استفاده کنید.

برای آرامش دادن به خود می‌توانید از راهکارهایی مانند استفاده از یک حمام آب گرم و یا کمی ورزش کششی، مدیتیشن و یوگا بهره مند شوید و یا می‌توانید شب قبل از عروسی کمی چای گیاهی مانند بابونه میل کنید تا به خواب شما کمک کند.

به خواب شب عروسی خود بسیار اهمیت دهید.
به طور کلی اهمیت دادن به خواب برای داشتن انرژی و آرامش فرد نیاز است، اما برای این مراسم مهم باید اهمیت ویژه ای برای آن قائل شد، شما یک روز کامل و پر شوری را در پیش خواهید داشت که بسیار مهم بوده و تکرار نخواهد شد، بنابراین با کم خوابی و عدم داشتن انرژی، لذت این روز تکرار نشدنی را از دست ندهید.
در کنار اینکه خواب کافی انرژی شما را بهبود خواهد داد، به آرامش و احساسات شما در روز پیش رو کمک بسیاری خواهد کرد و در صورت عدم رعایت این مهم می‌تواند بر تحریک پذیری اعصاب شما نیز تاثیر منفی بگذارد.

افکار مثبت را در خود تقویت کنید.
یکی از عواملی که موجب می‌شود استرس شما را بسیار افزایش داده و لذت این رویداد مهم را از شما بگیرد، افکار منفی است که ممکن است شما را در این زمان رها نکند، سعی کنید این افکار را از خود دور کرده و به جای آن از جملات و محرک های مثبت برای روحیه دادن و تقویت تفکرات مثبت استفاده کنید
مدیریت زمان برای عکاسی
در روز عروسی زمان زیادی از وقت شما با فیلمبردار و عکاس گذرانده می شود بنابراین به نحوه کاری آنها توجه داشته باشید که آیا در مدیریت زمان خبره هستند یا نه؟ البته که کیفیت کار مهمترین مولفه است اما این موضوع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است همچنین سروقت حاضر شدن در لوکیشن عکاسی و هماهنگی با ارایشگاه نیز برای مدیریت زمان بسیار مهم است.

همراه داشتن یک چوب لباسی شیک
پیش از اینکه آماده شوید عکاس از شما درخواست می کند تا لباستان را به او داده آویزان کند و یک عکس از آن بگیرد بنابراین به همراه داشتن یک چوب لباسی زیبا در روز عکاسی می تواند قسمت جذاب آن باشد چرا که هرچقدر محتویات داخل عکس هایتان شیک باشد همانقدر عکستان زیباتر از آب درمی آید

رزرو کردن صندلی جلو برای بزرگان فامیل
لزومی ندارد که جوان های فامیل که خیلی هم به شما نزدیک نیستند روز عروسی روی صندلی های جلو بنشیند بنابراین بایستی پیش از هر چیزی جاهایی برای بزرگان فامیل را مشخص کنید تا مجلس نمود رسمی تر و جذابی به خود بگیرد.

جمع کردن ساک در صورت ماه عسل رفتن
چنانچه قرار است به ماه عسل یا هتلی بروید بایستی یک روز قبل تمامی لوازم ضروری از جمله لباس زیر ، لباس مناسب برای صبح روز بعد ، دمپایی ، وسایل بهداشتی و کت را کنار بگذارید

همراه داشتن شارژر تلفن همراه
در روز عروسی ممکن است تعداد زیادی از مهمان ها با شما تماس گرفته تا سوالاتی در مورد آدرس یا برخی از مسائل دیگر بپرسند یا حتی کسانی هستند که خودشان امکان آمدن به مراسم را ندارند و تنها با یک تماس تلفنی می توانند به شما تبریک بگویند بنابراین حتماً یادتان باشد شارژر گوشی تان را به همراه داشته باشید تا چنانچه شارژ گوشی تمام شد مجدد بتوانید آن را شارژ کنید

کفش راحتی یادتان نرود
– معمولا دامن عروس از پف ودامن بلندی برخوردار است و در خیلی از مواقع کفش شما مشخص نیست و می توانبد با پوشیدن کفش راحت برای رقصیدن و چرخیدن و دویدن در کلیپ ها راحت باشید و به پایتان کمی استراحت بدهید

تعیین یک نفر برای دریافت هدیه ها
یکی از خانم های فامیل را پیش از عروسی برای دریافت کادو های میهمانان انتخاب کنید تا با مدیریت یادتان بماند که چه کسی چه چیزی برایتان آورده و در نهایت از آنها تشکر کنید.

نکات مهم برای شام عروسی
شام عروسی به قدری می تواند متفاوت باشد که تا سالیان سال مزه اش زیر دندان میهمانان بماند حتی اگر فقط یک نوع باشد و باید بدانید که اصراری بر چند نوع بودن غذا نیست. البته ناگفته نماند این روزها بسیاری از شام های عروسی به شکل سلف سرویس می باشد اما باز ارائه چنین متدی با در نظر گرفتن تعداد مهمانان اهمیت پیدا می کند و چنانچه تعداد میهمانان زیاد باشد پس بایستی تعداد میز های سلف سرویس نیز بیشتر از یک عدد باشد

نظارت دقیق بر کارکنان پذیرایی
نظارت بر عملکرد دقیق کارکنان پذیرایی آبرومندانه از مدعوین را خودتان برعهده نگیرید و بهتر است یکی از اعضای خانواده خود را مسئول این کار بکنید تا یک مراسم شرافت مندانه ای برگزار کرده باشید

انتخاب شخصی برای جمع کردن وسایل جشن
شخصی را برای جمع کردن اضافات جشن عروسی تعیین کنید چرا که وقتی وسایلی همچون میوه ، فضا و شیرینی را از خانه به محل مراسم میبرید ممکن است اضافه هایی از آن بماند بنابراین بهتر است کسی باشد که حواسش به آنها بوده و مجدد به خانه برگرداند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن