همه چیز درباره گیفت عروسی

تاریخچه و رسم دادن گیفت عروسی به زمان های قدیم در اروپا بر می گردد. هدیه عروسی در آن دوران، جعبه جواهرات کوچکی بود که از کریستال و سنگ های گرانبها ساخته می شد. محتویات این جعبه شامل حبه های قند می شد که نماد مال و مکنت و سلطنت بود (به اعتقاد مردم آن دوران، قند خواص درمانی داشت و بسیار گران بود).
با گذشت زمان، مغز بادام نیز به محتویات جعبه افزوده گردید که در کنار قند، استعاره ای زیبا از تلخی و شیرینی زندگی بود. با گذشت قرن ها و کاهش قیمت قند، گیفت عروسی در بین جوامع و کشورهای مختلف نیز رواج یافت و به رسمی عمومی تبدیل گردید بطوری که امروزه بجای قند از نقل و نبات نیز استفاده می شود.نکاتی که برای انتخاب گیفت های عروسی تون باید بهش حتما دقت کنین:
تعداد گیفت ها، باید به تعداد خانواده ها باشد، چون هر خانواده با خودش یک گیفت به خانه می برد. یعنی تقریبا تعداد کارت های عروسی و تعداد گیفت های عروسی باید برابر باشد.
رنگ و یا شکل گیفت ها، باید متناسب با تم عروسی تان باشد. مثلا اگر تم عروسی تان به رنگ های آبی و شنی و با تم دریا و صدف باشد، گیفت هایتان هم باید همین ویژگی ها را داشته باشند.
روی گیفت ها، نام عروس خانم و آقا داماد و تاریخ عروسی باید درج شود. چون یادگاری است، باید شبیه به یک یادگاری باشد که ذهن مهمان ها بماند.
روی گیفت های عروسی، از حضور و تشریف فرمایی مهمانهایتان تشکر کنید.
داخل گیفت ها می توانید از انواع اسمارتیز، شکلات، بیسکوئیت های تزیین شده با رویال آیسینگ، دراژه، نقل، و هر چیز شیرین دیگری استفاده کنید.

اگر عروسی تان در فصل گرما برگزار می شود، بهتر است در انتخاب شکلات دقت کنید و آن شکلات هایی را انتخاب کنید که دمای ذوب بالایی دارند و یا اصلا بهتر است که دور شکلات را خط بکشید!
با یک چیدمان زیبا همه ی گیفت ها روی میز یا جایگاه عروس و داماد، می توانید یک جلوه ی شیک و زیبا به میز عروسی تان بدهید.
در هنگام خداحافظی مهمان ها، به یکی از اعضای هر خانواده، گیفت ها را هدیه بدهید و از آن ها تشکر کنید.
با گذشت قرن ها و کاهش قیمت قند، گیفت عروسی در بین جوامع و کشورهای مختلف نیز رواج یافت و به رسمی عمومی تبدیل گردید بطوری که امروزه بجای قند از نقل و نبات نیز استفاده می شود.
گیفت عروسی را بخرید یا خودتان بسازید؟ برای تصمیم گیری جهت ساخت یا خرید گیفت عروسی، عوامل متعددی تأثیرگذار هستند که عوامل مهم به قرار زیر هستند: برای تصمیم گیری جهت ساخت یا خرید گیفت عروسی، عوامل متعددی تأثیرگذار هستند که عوامل مهم به قرار زیر هستند: وسع مالی شما، تعداد مهمانان، مدت زمان تا عروسی، ماندگاری گیفت عروسی (به عنوان مثال اگر گیفت مدنظر شما، گل طبیعی باشد).
مدل های گیفت عروسی بنا به وسع مالی عروس و داماد، مدل های گیفت عروسی مختلفی می توان در نظر گرفت. همان طور که گفته شد به صورت سنتی از قند و نقل و نبات استفاده می شود اما در دنیای مدرن امروزی، هدایای عروسی متفاوتی دیده شده است. همین طور در فصول مختلف می توان هدایای متناسبی را در نظر گرفت و یا از اسم عروس و داماد و یا تاریخ عروسی در گیفت عروسی استفاده نمود. از دسته بندی های زیر می توانید جهت انتخاب گیفت عروسی تان استفاده کنید:
گیفت عروسی سنتی: این نوع گیفت ها شامل جعبه های تزیین شده است. داخل جعبه نیز می‌توانید هدیه‌ای کوچک به‌رسم یادبود بگذارید.
گیفت عروسی خانگی: این نوع گیف ها می تواند شامل عروسک (عروس و داماد)، دسته گل های کوچک، کله قند فانتزی کوچک تزیین‌شده و پرنده های مصنوعی زیبا باشد.
گیفت عروسی مناسبتی: این نوع گیفت نمادی از مراسم عروسی شماست. به عنوان مثال اگر مراسم عروسی تان در کنار دریا باشد، می توانید از قایق عروسکی با تزیین نقل و نبات استفاده کنید تا برای همیشه در یادها بماند. و یا اگر عروسی تان در زمستان و برف باشد، گزینه های جالبی برای انتخاب خواهید داشت.
گیفت عروسی فرهنگی: این نوع گیفت نمادی از فرهنگ قومیت یا خاندان شما می‌باشد که باکمی تفکر، بهترین ایده ها را خواهید یافت! در انتها در نظر داشته باشید که گیفت عروسی، امری ضروری نبوده و در صورت داشتن وسع مالی، می توانید تهیه کنید.

ایده برای ساخت گیفت عروسی
بسیاری از عروس خانم های خوش ذوق و هنرمند، دوست دارند بخشی از لوازم مراسم عروسی شان را با ذوق و سلیقه ی شخصی خودشان بسازند. امروزه ابزار و لوازم چنین کاری، به وفور در اغلب فروشگاه ها یافت می شود. برای ساختن گیفت ها ابتدا باید به یک ایده ی خلاقانه فکر کنید. یادبودی نمادین، می تواند همیشه در ذهن مهمانان شما باقی بماند.

* این هدیه می تواند نمادی از قومیت، فرهنگ، زبان یا یک نماد خانوادگی باشد.
* می توانید عکس های عروسی تان را در ابعاد کوچک تر با یک تزئین زیبا به مهمانان مراسم تان هدیه دهید.

* می توانید گیفت عروسی تان را با کارت های دعوت عروسی هماهنگ کنید.
* می توانید به یک هدیه ی دست ساز، مانند عروسک، جعبه های کاغذی زیبا که داخل آن نبات یا نقل گذاشته اید؛ فکر کنید.
* می توانید متن کوتاه تشکر روی یک کارت کوچک بنویسید و آن را با گل ها و سایر لوازم تزئین کنید.

گیفت عروسی کم هزینه و زیبا
اگر می خواهید هزینه زیادی را متقبل نشوید، از گیفت عروسی هایی استفاده کنید که اکسسوری کمتری در آن استفاده شده باشد، المان تور و روبان یکی از کم هزینه ترین هاست. می توانید خودتان این نوع گیفت ها را خیلی راحت و بی دردسر درست کنید.

انتخاب محتویات توی تور می تواند کاملا شخصی باشد، از قند و نبات و نقل و شکلات گرفته تا نمادهایی مثل حلقه، گل، یا حتی جملاتی که با دست خط خودتان روی مقواهای رنگی نوشته باشید. درست کردن گل با پارچه و روبان هم می تواند انتخاب خوب و زیبا و کم هزینه ای باشد.

گیفت عروسی هنری و با خلاقیت
خیلی ها دوست دارند از صفر تا صد کارهای جشن عروسی را خودشان انجام بدهند؛ درست کردن گیفت عروسی هم می تواند یکی از آن ها باشد. اگر هنرمند هستید و روحیه هنری دارید یا حتی به کارهای هنری و خلاقانه علاقه دارید می توانید با وسایل کم و ایده های جالب گیفت های متفاوتی را درست کنید که نه تنها یک یادگاری متفاوت و به یاد ماندنی برای دوستان و اقوام تان باشد، بلکه می تواند برای خودتان هم هیجان انگیز و خاطره ساز باشد.

یکی از این ایده ها می تواند نقاشی روی مقواهای کوچک باشد؛ حتما لازم نیست نقاش ماهری باشید، اتفاقا کشیدن نقاشی آماتور و ابتدایی می تواند جذاب تر و دوست داشتنی تر باشد. یک ایده دیگر می تواند عکس دو نفره تان به عنوان یادگاری به مهمانان باشد، عکس هایی که با ایده های جالب و لوکیشن هایی گرفته شده باشد که به روحیه و شخصیت شما نزدیک باشد.
اگر شغل خاصی دارید، یا در موقعیت خاصی با همسرتان آشنا شدید می توانید با الهام گرفتن از آن خلاقیت های زیادی را در درست کردن گیفت هایتان به خرج بدهید و با اوریگامی طرح ها و مدل های مختلفی را بسازید و در رنگ های متنوع آن ها را به عنوان یادگاری به مهمان هایتان بدهید.
هدیه عروسی یا گیفت یکی از قسمت های جالب مراسم عروسی است، چیزی که به دوستان و اقوام به عنوان یادگاری از جشن خود می دهید باید مناسب شما و نشان دهنده شخصیت و یا علاقه مندی تان باشد. گیفت عروسی های مختلفی در بازار وجود دارد که تنوع آن ها به قدری است که به راحتی می توانید سبک و مدل مورد علاقه خود را پیدا کنید، اما اگر بعد از گشت و گذار در بازار هم چیزی که دوست داشتید پیدا نکردید، شاید باید خودتان دست به کار شوید و گیفت های مراسم تان را درست کنید.گیفت عروسی برای طرفدارهای خوراکی
گیفت های عروسی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از پرطرفدارترین آن ها گیفت های خوراکی است. چند وقتی است که گیفت های خوراکی جدیدتر و به روزتر شده اند و شکل و شمایل تازه تری به خود گرفته اند؛ کوکی هایی با تزیین آیسینگ.
این کوکی ها با شکل های مختلف و طراحی های متنوعی که دارند یکی از پر طرفدارترین ها هستند. شما با هر سلیقه و سبکی که دوست داشته باشید می توانید این کوکی ها را سفارش دهید. پیدا کردن کسی که از عهده درست کردن طرحی بر بیاید مهم ترین کاری است که باید در انتخاب گیفت های خوراکی انجام بدهید چون بعد از آن فقط کافی است مدل و طرح خود را ارائه دهید و با خیال راحت به مابقی کارهای مراسم برسید و یک روز قبل از جشن گیفت هایتان را حاضر و آماده و بسته بندی شده تحویل بگیرید. البته معمولا این کوکی ها قیمت های بالایی دارند و با توجه به طرح و مدلی که انتخاب می کنید قیمت گذاری می شوند.

گیفت عروسی پر زرق و برق و گرانبها
اگر سبک زندگی و علاقه مندی تان پر زرق و برق است و برای هزینه کردن مشکلی ندارید می توانید سبک جدید گیفت ها را انتخاب کنید که از فلزهای طلایی یا نقره ای درست شده اند که رایج ترین آن ها قفس های زیبایی است که شمع، گل، عروسک، مروارید و یا حتی شیرینی و بیسکویت در آن می گذارند.

به جز این قفس ها، طرح هایی مثل ماشین، دوچرخه، پرنده، حجم هایی شبیه به لباس عروس و داماد و … هم در این سبک جا می گیرند؛ البته می توانید تزیینات روی این گیفت ها را از رنگ روبان تا گل ها و سایر اکسسوری ها را خودتان انتخاب کنید؛ اما در قیمت آن ها تغییر زیادی ایجاد نمی شود، این گیفت های جدید و زیبا از سایر گیفت های موجود در بازار قیمت بیشتری دارند و به قول معروف جزو گیفت های لاکچری دسته بندی می شوند.

استفاده از گل های تزیینی زیبا نیز می تواند زینت بخش گیفت های شما باشند. گیفت ساده و معمولی خود ر ابا گل های مصنوعی و ریز در رنگ و طرح مناسب تزیین کنید. می توانید گل روی گیفت عروسی را با دسته گل عروس ست نمایید و یا از دیگر رنگ های شاد و زیبا در این زمینه استفاده نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن